Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862
O projekcie - Trampolina Do Kultury

Trampolina do kultury

“Trampolina do kultury” to profesjonalna oferta działań edukacyjno-animacyjnych organizowanych przez wrocławską fundację Open Mind. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie wrocławian do aktywnego uczestnictwa w kulturze, rozwijanie kompetencji artystycznych, nabycia umiejętności posługiwania się dawnymi technikami rzemieślniczymi przy jednoczesnym doskonaleniu metod posługiwania się nowymi technologiami. Projekt adresowany jest do szerokiego grona odbiorców reprezentujących różne grupy wiekowe i społeczne. W sposób szczególny działania są kierowane do mieszkańców obszaru rewitalizowanego Nadodrza oraz osób, dla których design i aktywność kulturalna jest ważnym elementem codziennego życia.

Program „Trampoliny do kultury” składa się z cykli bezpłatnych, innowacyjnych szkoleń i warsztatów skupionych wokół designu, sztuki użytkowej i szeroko rozumianej kultury materialnej. Oferta edukacyjna obejmuje pięć głównych zagadnień: Kultura Mebla, Kultura Książki, Kultura Ubioru, Kultura Animacji Graficznej oraz Kultura liderów Kultury.

Koncepcją, która stoi za każdym działaniem w projekcie „Trampolina do kultury” jest doświadczanie wolności w projektowaniu. Motyw „Trampoliny” symbolizuje tu niczym nieskrępowaną, wspólną zabawę, w której mogą brać udział całe rodziny. W ramach projektu odbędą się także zajęcia przeznaczone specjalnie dla dzieci – Trampolina Kids, a także dla osób po 60 roku życia – Trampolina Senior. Wierzymy, że każdy jest w stanie obudzić w sobie kreatywny i kulturalny potencjał, odnajdując w sobie dziecięcą ciekawość świata.

Kultura Mebla

Kultura Mebla odkryje przed uczestnikami twórcze możliwości tkwiące w ich najbliższym otoczeniu. Uczestnicy tchną życie w stare sprzęty oraz stworzą zupełnie nowe bazując na tradycyjnej wiedzy rzemieślniczej. Kultura Mebla to sposób kreatywnego patrzenia na przestrzeń i upiększania jej po swojemu. Cykl składa się z warsztatów stolarskich, tapicerskich, renowacyjnych i projektowania. 

Kultura Książki

Kultura Książki to rodzinny cykl, w którym dorośli tworzą dla dzieci, ale również z dziećmi.  Uczestnicy wyruszą w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce małego czytelnika. Podczas warsztatów wyjściowa historia będzie twórczo przekształcana, ilustrowana, drukowana i oprawiana, by na końcu powstał jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.

Kultura Ubioru

Garderoba to nie tylko ubranie – to ważny element kultury. Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań oraz wyrobu ozdób i dodatków. To okazja do doskonalenia zmysłu artystycznego i rozwijania własnego, niepowtarzalnego stylu.

Kultura Animacji Obrazu

W przestrzeni kulturowej króluje obraz – uczestnicy Kultury Animacji Graficznej nauczą się tworzyć ten statyczny, jak i ożywiony. Cykl składa się z warsztatów projektowania grafiki, identyfikacji wizualnej, animacji filmowej oraz postprodukcji filmowej. To okazja do
połączenia artystycznej twórczości z nabywaniem kompetencji w obszarze komunikacji wizerunkowej

Kultura Lidera Kultury

Kultura Lidera Kultury jest skierowana do projektantów, artystów, rzemieślników i wszystkich osób działających w sektorach kreatywnych. Ten cykl szkoleń wyposaży uczestników w narzędzia niezbędne do projektowania biznesu w obszarze kultury. Warsztaty koncentrują się na kluczowych kompetencjach, jak zarządzanie własnym projektem, sprzedaż czy kreowanie wizerunku oraz umiejętnościach komunikacyjnych.

Trampolina Kids

Z myślą o najmłodszych uczestnikach kultury powstała Trampolina Kids. Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat. Cykl Kids to prawdziwa Trampolina dla dziecięcej pomysłowości. Szeroka oferta innowacyjnych zajęć edukacyjnych pozwoli uczestnikom poznać tajników sztuki, designu i architektury. Podczas warsztatów dzieci staną się inspiracją dla dorosłych, a dorośli dla dzieci.

Trampolina Senior

Trampolina Senior to cykl zróżnicowanych tematycznie warsztatów, dedykowanych osobom po 60. roku życia. Uczestnicy znajdą w nich zarówno artystyczną ekspresję, jak i naukę praktycznych umiejętności m.in. z zakresu nowych technologii. To okazja do rozwijania zainteresowań i pasji oraz aktywnego uczestnictwa w zarówno tych tradycyjnych, jak i nowych obszarach kultury. Trampolina Senior to także przestrzeń międzypokoleniowego spotkania, wymiany wiedzy i doświadczeń.