Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862
O nas - Trampolina Do Kultury

Fundacja Open Mind

Fundacja OPEN MIND to organizacja non-profit, założona przez grono entuzjastów designu, rzemiosła, sztuki, edukacji społecznej i kulturowej. Działa społecznie, pro-ekologicznie, kulturotwórczo, międzynarodowo i międzypokoleniowo. Wspiera rozwój społeczeństwa kreatywnego, opartego na wiedzy i świadomie korzystającego z dostępnych innowacji i dorobku kultury.

W obszarze zainteresowania Fundacji jest także rozwijanie potencjału twórczego dzieci i młodzieży. Fundacja zachęca do stawiania wyzwań młodemu pokoleniu, od którego zależy nasza przyszłość. 

Zorganizowaliśmy m.in. Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów „Wroclove Design”, „FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie”, „Aktywni i Kreatywni – Polacy w Europie”, „Drogowskazy. Dolnośląska Mapa Legend i Rzemiosła”, „ Kids Design Space- dzieci projektują przestrzeń”, „Laboratorium Designu i Sztuki”, „Design Bez Barier”, „ Wrocław- łączy na ciepło”, „Eko-eksperyment! Nowe technologie w nauczaniu przedmiotów matematyczno przyrodniczych z elementami przedsiębiorczości i ekorozwiązań”.

CRZ Krzywy Komin

CRZ Krzywy Komin od 2013 r. prowadzi działalność edukacyjną i kulturotwórczą w samym sercu wrocławskiego Nadodrza. Zainspirowani artystycznym duchem tej dzielnicy pragniemy integrować lokalną społeczność wokół szeroko pojętej sztuki, designu i rzemiosła. 

Działania CRZ Krzywy Komin są skierowane zarówno do artystów, projektantów, rzemieślników, jak i każdego, kto ceni wielowymiarowy rozwój, również w perspektywie całożyciowej. Oferta edukacyjna Centrum zawiera przede wszystkim szkolenia, kursy i warsztaty rozwijające kompetencje zawodowe i kulturowe. 

Krzywy Komin angażuje do współpracy specjalistów z różnych dziedzin, wykorzystując najnowsze technologie. Łączy rozwijanie artystycznych pasji z innowacyjnymi umiejętnościami, ucząc przedsiębiorczości, marketingu i promocji.  Działania edukacyjne uzupełniane są przez organizowane w CRZ wystawy, koncerty, pokazy filmów oraz debaty dotyczące kultury.

Operatorem Centrum Rozwoju Zawodowego “Krzywy Komin” jest Fundacja OPEN MIND.